Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


Lista dłużników KRD

KRD (Krajowy Rejestr Długów) w odrożnieniu od BIK służy nie tylko Bankom i Skokom jako baza danych na temat ich Klientów, lecz również umożliwia zamieszczanie danych na temat nierzetelnych firm które nie wywiązują się ze swoich zobowiązań finansowych, oraz konsumentów (osób fizycznych) nie spłacających zobowiązań bankowych jak i pozabankowych tj. faktury, rachunki za prąd, czynsz, gaz, telefonię komórkową, internet, opłaty dodatkowe za przejazd bez ważnego biletu w komunikacji miejskiej lub pkp, itp.

Lista dłużników KRD dotyczy osób i firm posiadających niezapłacone zobowiązania bez względu na bankowy czy też pozabankowy charakter tych zobowiązań.

KRD powstało by umożliwić wierzycielom łatwiejsze wyegzekfowanie należności. Osoba lub firma widniejąca z negatywnym wpisem w rejestrze długów może bowiem natknąć się na szereg problemów związanych z zaciągnięciem kolejnych zobowiązań lub zawarciem umów cywilno - prawnych (wynajęcie mieszkania, lokalu użytkowego, zawarcie umowy o internet, telefon, wzięcie kredytu, pożyczki). Po spłaceniu zaległego zobowiązania wierzyciel ma obowiązek do 14-tu dni zgłosić ten fakt administracji rejestru, co spowoduje usunięcie z niego negatywnego wpisu.

Warto zwrócić uwagę na to iż Krajowy Rejestr Długów daje możliwość sprawdzania potencjalnych klientów przez instytucje pozabankowe udzielające pożyczek, w szczególności pożyczek bez sprawdzania BIK. Pamiętajmy o tym że firmy takie jak Provident, czy inne firmy udzielające różnego rodzaju pożyczek, chwilówek, firmy leasingowe, i wszystkie te które nie są Bankami - mają jedynie okrojoną możliwość sprawdzania w BIK, gdyż z bazy Biura Informacji Kredytowej korzystać mogą bezpośrednio jedynie Banki i Skoki. Firmy takie nie posiadają również możliwości umieszczenia wpisu w BIK na temat zobowiązań swoich klientów, natomiast mają możliwość dodania negatywnego wpisu do KRD dotyczącego ich dłużników, oraz otrzymania informacji z KRD na temat zadłużeń dowolnej firmy lub osoby. Chcąc wziąść pożyczkę w instytucji pozabankowej, lub skorzystać z leasingu musimy więc liczyć się z tym że możemy zostać skontrolowani w Krajowym Rejestrze Długów.

dalej >>>
doradztwo finansowe, pomoc finansowa, również: oferta dla firm, kredyt dla firm
Skontaktuj się z nami:
(12) 357 63 61
Kraków - Polska


AIM Finanse