Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl


Lista dłużników KRD

<<< wstecz   

Zaznaczmy tu że instytucje nie będące Bankami lub Skokami nie kontrolują BIK ponieważ posiadają status pozabankowy i nie są w stanie tego bezpośrednio robić, a nie dlatego że tak im wygodniej. Zauważmy przekłamanie dotyczące modnych haseł których pełno w internecie typu: kredyt bez bik i KRD, pożyczka bez bik i KRD - kredyt możemy otrzymać wyłącznie od Banku lub Skoku, a instytucje te w myśl prawa bankowego mają obowiązek korzystania z BIK, natomiast pożyczki udzielić może nam każda firma która BIK-u i tak kontrolować nie może.

Reasumując - mając negatywny wpis w BIK możemy nie otrzymać kredytu w Banku lub Skoku, natomiast wpis do KRD oznaczać dla nas może zarówno brak możliwości otrzymania kredytu w Banku lub Skoku, jak i też pożyczki pozabankowej, a nawet zawarcia umowy z operatorem telefonii komórkowej.

Jeśli Bank lub instytucja pozabankowa ma zamiar umieścić niekorzystny wpis na temat naszych zobowiązań w KRD, musi nas o tym fakcie uprzednio pisemnie zawiadomić.

KRD umożliwia również konsumentom skontrolowanie danej firmy przed zawarciem z nią umowy o świadczenie usług. Przykładowo wybierając się na wycieczkę z biurem podróży możemy sprawdzić w bazie KRD czy nasze biuro nie figuruje tam z negatywnym wpisem.

Korzystanie z bazy KRD nie jest jednak darmowe. By sprawdzić daną firmę musimy liczyć się z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu złotych. Za darmo sprawdzić możemy tylko siebie raz na pół roku. W tym celu wystarczy założyć konto na stronie Krajowego Rejestru Długów i przesłać obustronny skan dowodu osobistego. W ten sposób otrzymamy również informacje na temat tego kto nas w ciągu ostatnich 12-tu miesięcy kontrolował.

Z naszej strony oferujemy Państwu możliwość sprawdzenia wszystkich baz - INFOMONITOR, KRD, BIK, BIG, ZBP i wydaniu opinii razem z certyfikatem rzetelności. W przypadku obecności na listach nierzetelnych Klientów przedstawiamy plan naprawczy historii kredytowej. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj

<<< wstecz   
doradztwo finansowe, pomoc finansowa, również: oferta dla firm, kredyt dla firm
Skontaktuj się z nami:
(12) 357 63 61
Kraków - Polska


AIM Finanse